Botë

Izraeli vret një palestinez në Bregun Perëndimor

Foto: AP
 

Një palestinez ka vrarë tre izraelitë dhe ka plagosur tre të tjerë në një sulm në një vendbanim në Bregun Perëndimor të pushtuar, përpara se të qëllohej dhe të vritej nga personeli izraelit i sigurisë.

Policia ishte në vendin e sulmit që rrethoi trupin e mbuluar të një burri izraelit, teksa mjekët përgatitën trupin për ta transferuar në një ambulancë.