Botë

Aleati i Putinit, Kadyrovi, thotë së po i dërgon 3 djemtë e tij të mitur në frontin e luftës në Ukrainë

 

Udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov, ka thënë të hënën se po i dërgon tre djemtë e tij adoleshentë në frontin e luftës në Ukrainë, shkroi të “Kyiv Post”.

Kadyrov, i cili është aleat i presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë se djemtë e tij i përkasin moshave 14, 15 dhe 16 vjeç.