Botë

Analizë e CNN: Putinit po i ikën koha dhe ai e di këtë

Foto: AP NEWS
 

Koha po ikën për presidentin rus, Vladimir Putin dhe ai e di këtë. Derisa bombardimet po vazhdojnë, Putini deklaroi se Luhansku, Donetsku, Zaporizhzhia dhe Khersoni do të bëhen pjesë e Rusisë “përgjithmonë”.

Putini po nxiton ta “çimentojë” fitoren mbi këto katër rajone, derisa i bëri thirrje Ukrainës “që ta ndalojë zjarrin” dhe të ulet në tryezën e bisedimeve.