Botë

Ukraina i publikon humbjet masive të rusëve

Foto: AP NEWS
 

Mediumi ukrainas “The Kyiv Independent”, i ka publikuar të hënën humbjet e trupave ruse në luftë ndaj Ukrainës, qëkur nisi agresioni.

Rusia i ka humbur mbi 60 mijë trupa, 265 avionë, 228 helikopterë, 2.380 tanke, 15 anije, 1.405 pajisje të artilerisë, 338 MLRS, 246 raketa lundrimi dhe 176 sisteme kundërajrore.