Botë

Mobilizimi rus mund të prekë edhe ukrainasit në territoret e pushtuara

Foto: BBC
 

Burrave ukrainas në rajonin e Khersonit, u është thënë se mund të thirren për të luftuar për ushtrinë ruse, shkroi të mërkurën BBC-ja.

Përparimi i Ukrainës në rajonet verilindore të Khersonit dhe Zaporizhzhias ka qenë i dukshëm, por jo edhe në rajonet jugore të këtyre vendeve.