Botë

Princi Mohammed bin Salman emërohet kryeministër i Arabisë Saudite

Foto: The Guardian
Foto: The Guardian
 

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz, emëroi djalin dhe trashëgimtarin e tij Princin Mohammed bin Salman, kryeministër të mbretërisë, shkroi të martën Reuters.

Siç bëhet e ditur në dekretin mbretëror, Abdulaziz ka emëruar djalin e tij të dytë, Princin Khalid, ministër të Mbrojtjes.