Botë

Dy të mitura në Indi dyshohet se u dhunuan e pastaj u varen në një pemë

 

Dy motra adoleshente janë gjetur të varura në një pemë në shtetin indian të Uttar Pradesh në një rast të dyshuar rrëmbimi dhe përdhunimi.

Policia tha se trupat u gjet të mërkurën pasdite në lagjen Lakhimpur. Ata kanë filluar hetimet pasi familja dyshon se ato janë rrëmbyer e përdhunuar, shkruan BBC-ja.