Botë

Gorbachevi varroset në Moskë, në funeral mungonte Putini

 

Mijëra njerëz kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-liderit sovjetik, Mikhail Gorbachev, i njohur për reformat drastike që i dhanë fund Luftës së Ftohtë dhe luajti rol vendimtar në shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik.

Mirëpo ceremoninë lamtumire për të e shmangu presidenti Vladimir Putin, raportoi AP.