Botë

Erdogani viziton vendet e Ballkanit muajin e ardhshëm

 

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, do t’i vizitojë vendet e Ballkanit gjatë muajit të ardhshëm, ka njoftuar të hënën Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, shkroi Anadolu Agency.

Sipas kryediplomatit turk, kjo vizitë konfirmon përkushtimin për paqen dhe stabilitetin në rajon.