Botë

Tre të vdekur pas një sulmi me thikë në një kopsht fëmijësh në Kinë

 

Tre persona janë vrarë dhe gjashtë të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në një kopsht fëmijësh në provincën juglindore të Kinës, Jianxi, ka bërë të ditur policia lokale.

Një “gangster” 48-vjeçar me maskë sulmoi çerdhen private në qarkun Anfu, postuan zyrtarët në platformën e ngjashme me Twitter të Kinës, Weibo, raportoi The Independent të mërkurën.