Botë

Bideni infektohet me koronavirus

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton BBC-ja të enjten. Ai ka shfaqur simptoma të lehta.

Sipas Shtëpisë së Bardhë, Biden është i vaksinuar me tri doza të vaksinës anti-COVID dhe me dy përforcuese.