Botë

Ukraina hedh poshtë pretendimet e Rusisë se shkatërroi sistemet raketore të SHBA-së

Foto ilustrim
 

Ukraina ka akuzuar Rusinë se po përhapë informacione të rreme, pas njoftimit të Moskës se janë shkatërruar dy sisteme raketash, të cilat janë dërguar në Ukrainë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan CNN-i të mërkurën.

Ushtria e Ukrainës në një deklaratë të lëshuar të mërkurën, ka thënë se ky mesazh i Rusisë nuk korrespondon me realitetin dhe nuk është gjë tjetër pos gënjeshtër.