Botë

Këshilltari i Zelenskyt thotë se Lysychansku mund të pushtohet

 

Një këshilltar i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenksy ka pranuar se Lysychanski, qyteti i fundit i mbajtur nga Ukraina në rajonin e Luhanskut, mund të bjerë në duart e forcave ruse ndërsa luftimet u intensifikuan këtë fundjavë.

Oleksiy Arestovych thotë se forcat ruse kaluan lumin Siversky Donets dhe po i afroheshin qytetit nga veriu.