Botë

Tre të vdekur e dhjetëra të lënduar nga përplasja e trenit me një kamion në SHBA

Foto: AP
 

Të paktën tre persona kanë vdekur e dhjetëra të tjerë janë lënduar, pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat dhe u përplas me një kamion, në Missouri të SHBA-së.

Rreth 243 pasagjerë ishin në bordin e trenit Los Anxhelos- Chicago kur ai doli nga shinat në një vendkalim hekurudhor pranë qytetit Mendon, raportoi BBC-ja të martën.