Botë

Një i vdekur në sulmet në Kiev

Kiev sulm raketa - banesa
Foto: EPA
 

Një person ka vdekur në sulmet ruse me raketa në një ndërtesë në kryeqendrën e Ukrainës, Kiev, ndërsa janë lënduar pesë të tjerë, ka bërë të ditur kreu i Policisë së Ukrainës, raporton BBC.

Një shtatëvjeçar ishte në mesin e personave që janë dërguar në spital. Një ndërtesë nëntëkatëshe është goditur nga një raketë ruse të dielën në mëngjes. Janë shkatërruar pjesërisht kati i shtatë, tetë dhe i nënti.