Botë

Biden: G7 dhe NATO duhet të qëndrojnë të bashkuar kundër luftës së Rusisë

Joe Biden - Olaf Scholz
 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka thënë se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit rus të Ukrainës, raporton BBC.

“Ne duhet të qëndrojmë së bashku”, i ka thënë Biden kancelarit gjerman Olaf Scholz në një takim para fillimit të Samitit të G7.