Botë

Vetura elektrike kineze bie nga kati i tretë i ndërtesës, dy të vdekur

 

Prodhuesi kinez i veturave elektrike Nio ka thënë se dy persona vdiqën kur një nga automjetet e saj ra nga kati i tretë i selisë së saj në Shangai, raportoi BBC të premten.

Një anëtar i stafit dhe një person nga një kompani partnere vdiqën në aksident.