Botë

Talebanët kërkojnë mbështetje ndërkombëtare pas tërmetit

 

Talebanët në Afganistan kanë bërë thirrje për mbështetje ndërkombëtare, pasi vendi po përballet me pasojat e një tërmeti shkatërrues me magnitudë 6.1 ballë.

Më shumë se 1000 njerëz janë vrarë dhe të paktën 1500 janë plagosur. Ndërkaq nuk dihet ende për numrin e atyre që kanë mbetur nën rrënoja.