Botë

Të paktën dy të vrarë në një sulm në Kabul

afganistan, sulm
 

Një sulm në një tempull të Sikhëve në Kabul la të vdekur të paktën dy persona dhe plagosi shtatë të tjerë, më 18 qershor, pas shpërthimit të një makine të mbushur me eksploziv, thanë zyrtarët atje.

Deri tani askush nuk ka marr përgjegjësi për sulmin.