Botë

Gruaja ndalon vrasjen masive në SHBA, e qëlloi burrin me armë kur ai shtiu mbi 40 persona

 

Një grua që merrte pjesë në ndejë ndaloi të shtëna të mundshme masive në SHBA kur nxori armën dhe qëlloi për vdekje një burrë që kishte hapur zjarr me një pushkë gjysmë automatike mbi një turmë, raportoi të shtunën BBC.

Sulmuesit i ishte kërkuar të ndalonte shpejtësinë pak para se të kthehej dhe të mbante në shënjestër grupin prej 30 deri në 40 persona në Charleston, Virginia Perëndimore.