Botë

Putini akuzon Ukrainën për sabotim të bisedimeve të paqes

 

Presidenti rus Vladimir Putin akuzoi Ukrainën për sabotim të bisedimeve të paqes me Rusinë, siç ka njoftuar Kremlini, shkruan BBC të premten.

Komentet u bënë gjatë një telefonate 45-minutëshe midis liderit rus dhe kancelarit austriak Karl Nehammer.