Botë

Kryeministrja finlandeze viziton qytetet e shkatërruara ukrainase

 

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin, ka qëndruar të enjten në Kiev, ku është takuar me presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky, njofton BBC-ja.

Marin ka vizituar po ashtu qytetet e shkatërruara nga lufta, Irpin dhe Bucha, sipas autoriteteve lokale.