Botë

Vrasësi i fëmijëve në Teksas i paralajmëroi sulmet në rrjete sociale

Foto: AP
 

Guvernatori i Teksasit, Greg Abbott, ka thënë se vrasësi i 19 fëmijëve dhe dy mësimdhënëseve në një shkollë fillore në këtë shtet, ka paralajmëruar disa minuta më parë në rrjete sociale se po shkonte për ta sulmuar një shkollë.

Abbott ka thënë se 18-vjeçari, Salvador Ramos, ka përdorur një armë AR-15 të martën, për të kryer sulmin në shkollën “Robb Elementary School”, në Uvalde, njofton Associated Press të mërkurën.