Botë

Të shtënat në shkollën në Teksas: 19 fëmijë në mesin e të vdekurve

Teksas
Foto: AP
 

Nëntëmbëdhjetë fëmijë dhe dy të rritur kanë vdekur si pasojë e të shtënave me armë në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës të martën.

Një 18-vjeçar ka shtënë në shkollën fillore “Robb” në qytetin e Uvaldes, para se të vritej nga forcat policore, kanë konfirmuar zyrtarët shtetërorë.