Botë

Vritet një kolonel i Gardës Revolucionare iraniane

Foto: AP
 

Një kolonel i Gardës Revolucionare iraniane u vra të dielën në Teheran. Sipas raportimeve, dy sulmues të armatosur me një motoçikletë qëlluan pesë herë ndaj kolonelit Sayad Khodai në një makinë përpara shtëpisë së tij, njoftoi BBC-ja të hënën.

Deri më tash, asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin dhe kërkimet për sulmuesit janë duke vazhduar.