Botë

Katër të vdekur nga shembja e një ndërtese në Nigeri

Shembet ndertesa ne Nigeri
 

Katër persona kanë vdekur pasi një ndërtesë trekatëshe është shembur në qytetin Lagos në Nigeri, raporton BBC.

Pesë persona janë shpëtuar dhe forcat e kërkim-shpëtimit janë duke gërmuar nën rrënoja për të gjetur të mbijetuar tjerë.