Botë

Amerikania thotë se qeni ia shpëtoi jetën, e mbrojti nga një puma

 

Një grua që u sulmua nga një puma (luan malor) në Kaliforninë Veriore, SHBA, thotë se qeni i saj u hodh në mbrojtje të saj dhe u plagos rëndë duke e mbrojtur atë, shkruan ABC News.

"Unë nuk mendoj se do të jem në gjendje ta përshkruaj se sa e mahnitshme dhe besnike është ajo ndaj meje", ka thënë Erin Wilson.