Botë

22 të vdekur pasi një cisternë gazi shpërthen afër një hoteli në Havana

22 të vdekur pasi një cisternë gazi shpërthen afër një hoteli në Havana
Foto: AP
 

Të paktën 22 persona kanë vdekur dhe më shumë se 60 janë shtruar në spital pasi një shpërthim masiv tronditi një nga hotelet më ekskluzive me pesë yje të Kubës.

Besohet se një cisternë gazi e cila ishte parkuar jashtë hotelit Saratoga në Havanën e Vjetër u ndez, duke shkaktuar një shpërthim që shkatërroi disa kate të ndërtesës, raporton BBC të shtunën.