Botë

33 të vdekur nga bombardimi i xhamisë agfane

xhami, afganistan, taleban
Foto: AP
 

Një zyrtar taleban ka thënë se bomba në një xhami dhe shkollë fetare në Afganistan të premten ka lënë të vdekur 33 persona, përfshirë studentë të shkollës, raportoi AP të shtunën.

Zabihullah Mujahid ka thënë se u lënduan edhe 43 persona të tjerë, shumica studentë.