Putin shpreson në vazhdimin e dialogut me Trumpin

Putin shpreson në vazhdimin e dialogut me Trumpin

14 July 2017 21:20

Presidenti rus, Vladimir Putin tha sot se shpreson për vazhdim të dialogut me homologun e tij amerikan Donald Trump.

“Në qoftë se dialogu duhet të vazhdojë, në aspektin humanitar, ka një shans dhe shpresë se dialogu vazhdon të zhvillohet”, ka thënë sot Putin, raporton AP.

Të dy udhëheqësit u takuan për herë të parë në margjinat e Samitit të G20-s në Hamburg.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme