Botë

Vërshime në Australi, raportohet për një të vdekur e dhjetë të zhdukur

 

Një grua ka vdekur dhe së paku dhjetë persona raportohen të zhdukur, si pasojë e vërshimeve të shkaktuara nga shirat në lindje të Australisë, raportojnë mediumet australiane.

Trupi i një gruaje 63-vjeçare është gjetur të mërkurën në mëngjes brenda një veturë të zhytur në ujë.