Botë

Mjeku japonez vdes pas rrethimit 11-orësh me të shtëna

 

Policia ka arrestuar një burrë në Japoni pas një rrethimi 11-orësh, i cili dyshohet se sulmoi tre punonjës mjekësorë që vizitonin atë dhe qëlloi për vdekje njërin prej tyre, shkruan BBC.

Hiroshi Watanabe, 66 vjeç, po përballet me akuza për vrasje pas incidentit të së enjtes në Fujimino, në veri të Tokios.