Botë

Gishti me unazën e martesës i pritet në tela hajdutit italian, policia ia merr për ta identifikuar

 

Policia italiane po përpiqet të kapë një hajdut të dyshuar duke i marrë gjurmët e gishtave të një gishti që ai e preu aksidentalisht në tela me gjemba teksa po largohej nga vendi i një grabitjeje, megjithëse shpreson që i dyshuari të dorëzohet me shpresën për të marrë unazën e humbur të martesës.

I plagosuri dërgoi një mik përsëri në zonë, një fabrikë riciklimi në Milano, për të kërkuar për pjesën e gishtit të tij dhe unazën, por shoku u pa nga një roje sigurie duke gërmuar nëpër gjethe, raportojnë mediat lokale.