Botë

Dhjetëra të vdekur nga stuhia tropikale Ana në Afrikë

 

Numri i të vdekurve nga stuhia që goditi tre vende të Afrikës jugore është rritur në 77 ndërsa ekipet e emergjencës luftuan për të riparuar infrastrukturën e dëmtuar dhe për të ndihmuar dhjetëra mijëra viktima.

Stuhia tropikale Ana arriti në Madagaskar të hënën përpara se të lëshohej në Mozambik dhe Malaëi gjatë gjithë javës, duke sjellë shira të rrëmbyeshëm