Botë

Erdogani dje me Ramën, sot me Vuçiqin

 

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do të presë sot gjatë ditës në Ankara presidentin e Serbisë, Aleksndar Vuçiq.

Ky takim vjen vetëm një ditë pas vizitës që Erdogani i bëri Shqipërisë dhe ku u takua me kryeministrin Edi Rama.