Botë

Në mesin e 27 të vdekurve në Kanalin Anglez ka gra shtatzëna e fëmijë

Foto: AP
 

Fëmijë dhe gra shtatzëna gjenden në mesin e së paku 27 migrantëve që kanë humbur jetën dje kur një varkë që po tentonte të kalonte Kanalin Anglez u fundos, raportojnë zyrtar qeveritar të Francës të enjten, njofton agjencia AP.

Ministri i Brendshëm, Gerald Darmanin ka njoftuar se janë arrestuar pesë të dyshuar të përfshirë në trafikim.