Botë

Evropa, epiqendra e pandemisë

 

Evropa edhe një herë është epiqendra e pandemisë me COVID-19, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Drejtori gjeneral, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka thënë se më shumë se 60 përqind e rasteve dhe vdekjeve në botë, ishin në Evropë gjatë javës së fundit.