Botë

Tërmet në Greqi – Pamjet tregojnë gjithçka

Foto: Ilustrim
 

Një tërmet i fuqishëm sot ka lëkundur Greqinë.

Shkalla e rihterit thuhet se është mes 5.9 dhe 6.4, derisa dridhjet janë dëgjuar edhe në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael. Tërmeti vjen një javë pas një tërmeti 6.3 shkallësh në Kretë.