Gjermani: 17 të zhdukur dhe 31 të plagosur në një aksident rrugor

Gjermani: 17 të zhdukur dhe 31 të plagosur në një aksident rrugor

03 July 2017 11:28

Të paktën 31 persona janë plagosur dhe 17 të tjerë janë zhdukur sot në mëngjes në një aksident me autobus në një autostradë në jug të Gjermanisë, sipas policisë.

Policia gjermane njoftoi gjithashtu se “ekziston mundësia që të ketë shumë të vdekur mes 17 pasagjerëve të shpallur të zhdukur në këtë aksident ku automjeti ka marrë krejtësisht zjarr”.

“Ne jemi realistë dhe në fund të ditës do të kemi shumë të vdekur”, deklaroi me keqardhje zëdhënësi i policisë, Jurgen Stadter, për kanalin televiziv gjerman n-tv.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme