Botë

Bideni merr dozën e tretë të vaksinës

Foto: AP
 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka marrë sot dozën e quajtur përforcuese të vaksinës COVID në Shtëpinë e Bardhë, me shpresën se do të japë shembull të mirë për amerikanët që të bëjnë të njëjtën gjë, kanë bërë të ditur mediat ndërkombëtare.

Kjo është doza e tij e tretë e vaksinës Pfizer/BioNTech, pasi njoftoi javën e kaluar se amerikanët mbi moshën 65 vjeç dhe punonjësit e vijës së parë në luftën kundër COVID-19 do të kenë të drejtë për doza përforcuese.