Botë

11 burra në Maroko dënohen me 20 vjet burgim për kidnapim e përdhunim të një 17-vjeçareje

 

Një gjykatë në Maroko ka dënuar me 20 vjet burgim 11 burra, që janë shpallur fajtorë për kidnapim dhe përdhunim brutal të një vajze 17-vjeçare në vitin 2018, ka njoftuar prokurori, raporton BBC.

Vajza – e njohur si Khadija – ka treguar publikisht për sulmin, duke shfaqur plagët, djegiet dhe tatuazhet që thotë se ia kanë bërë sulmuesit e saj.