Botë

Vriten dy talebanë, askush nuk e merr përgjegjësinë për sulmet me bomba

Foto: AP
 

Disa automjete të talebanëve janë sulmuar në lindje të Afganistanit duke lënë të vdekur dy pjesëtarë të lëvizjes dhe tre civilë.

Sulmi i së mërkurës është pjesë e ofensivës kundër grupit që në mesin e gushtit e mori kontrollin e plotë mbi shtetin.