Botë

Shembet autostrada në Mississippi, dy të vdekur, 10 të lënduar

Foto: CNN
 

Dy persona kanë vdekur e janë lënduar 10 të tjerë, pasi veturat kanë rënë në një gropë të thellë, ku u shemb autostrada pasi uragani Ida goditi Mississippin, raporton agjencia AP.

Shiu i madh ka shkaktuar shembjen, dhe shoferët mund të mos e kenë parë rrugën para vetes që është shembur të hënën mbrëma, ka thënë Cal Robertson nga Patrulla e Autostradave të Mississippit.