Botë

Pfizeri bëhet vaksina e parë antiCOVID që merr aprovimin e plotë në SHBA

 

Vaksina antiCOVID e Pfizer/BioNTechit është bërë e para që ka marrë aprovimin e plotë nga Agjencia e Ushqimit dhe e Barnave në SHBA (FDA), raporton agjencia AP.

Dy dozat e vaksinës së Pfizerit kanë marrë aprovimin e plotë nga FDA-ja.