Botë

Rriten për 57 % rastet me COVID-19 në Belgjikë

 

Javët e fundit rastet me koronavirus në Belgjikë kanë shënuar një rritje me 57 %, bëri me dije Instituti Shkencor i Shëndetit Publik atje.

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore raportuan 2.176 raste pozitive dhe 369 viktima.