Botë

Dy të vdekur e 5 të zhdukur pas shpërthimit në parkun industrial në Gjermani

Foto: AP
 

Dy persona vdiqën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pas shpërthimit që ndodhi të martën në një qendër përpunimi mbeturinash të industrisë së kimikateve në qytetin gjerman të Leverkusen.

Më shumë se tridhjetë persona u plagosën dhe tre prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore, njoftuan autoritetet lokale.