Botë

Infektohet gazetarja Catt Sadler edhe pas vaksinimit

 

Gazetarja e E News Catt Sadler përmes një statusi të publikuar në Instagram ka bërë të ditur se ndonëse është vaksinuar me vaksinën kundër Covid 19, ajo përsëri është infektuar.

“Jam plotësisht e vaksinuar dhe kam pasur Covidin. Po ua them këtë në mënyrë që të kuptoni që pandemia nuk ka mbaruar. Delta është e pamëshirshme dhe shumë ngjitëse dhe më kapi edhe pas vaksinimit. Isha duke u kujdesur për dikë që u sëmur me Covid (edhe pse në atë kohë menduam se ishte thjesht grip) kështu që unë rashë në kontakt të ngushtë me virusin, por unë vura një maskë, dhe përsëri jam plotësisht e vaksinuar. Supozova se do të isha mirë. Epo nuk jam” ka shkruar Sadler.