Botë

Biden - Putinit: Duhet goditur kriminelët kibernetikë

Foto: AP
 

Presidenti amerikan, Joe Biden, i ka thënë të hënën homologut të tij rus, Vladimir Putin, nëpërmjet një bisede telefonike, se Rusia duhet të “ndërmarrë veprime” kundër kriminelëve kibernetikë që veprojnë në vend.

Ai me këtë rast ka theksuar se Shtetet e Bashkuara kanë të drejt “që të mbrojnë popullin dhe infrastrukturën kritike të saj”.