Botë

Digjen dy kisha tjera në Kanada

Foto: CBA
 

Dy kisha tjera katolike janë djegur në komunitetet indigjene në perëndim të Kanadasë të shtunën.

Zjarret në kishat “St. Ann” dhe “Chopaka” nisën brenda një ore dallim në territorin e British Columbias, raporton BBC.