Botë

Në Brazil mbahen protesta mbarëkombëtare kundër Bolsonaros

FOTO: AP
 

Mijëra njerëz në shumë qytete braziliane organizuan protesta kundër presidentit Jair Bolsonaro.

Sipas lajmeve në shtypin brazilian, mijëra njerëz në kryeqytetin Brasilia dhe 24 shtete protestuan ndaj qëndrimit të Bolsonaros ndaj pandemisë në Brazil, ku numri i të vdekurve nga COVID-19 ka shkuar në mbi gjysmë milioni.